KUP TERAZ ProfiSpy »

Dyskretny monitoring – od czego zacząć?

Monitorowanie komputera w wielu przypadkach jest jedynym sposobem na odkrycie tajemnic skrywanych przez swojego partnera. Być może wydaje się to być coś niemoralnego, ale w wielu sytuacjach takie zachowanie jest jak najbardziej usprawiedliwione. Nie ma związków idealnych, i nie zawsze mamy podstawy do tego, aby ofiarować drugiej osobie bezgraniczne zaufanie. Jeśli podejrzewamy kogoś chociażby o zdradę, to lepiej zrobić wszystko, aby jak najszybciej poznać taką tajemnicę i zakończyć związek. Wiele takich sekretów można odkryć dzięki sprawdzeniu aktywności drugiej osoby w internecie. Aby móc to zrobić, należy zaopatrzyć się w odpowiedni szpieg komputera.

Dyskretne szpiegowanie komputera

Dostępne obecnie programy do szpiegowania dają naprawdę niewyobrażalne możliwości. Instalując coś takiego na danym komputerze można dokładnie śledzić, na jakie strony wchodzono lub jakie aplikacje na nim instalowano. Do najważniejszych opcji należy jednak zapisywanie logów, czyli wszystkiego, co było pisane z konkretnej klawiatury. Pozwala to docierać do nawet najgłębszych sekretów, ukrytych wśród wiadomości w komunikatorach internetowych czy skrzynkach mailowych. Takie informacje zwykle są ukryte za hasłami i zabezpieczeniami.

z20

Dyskretny monitoring jest możliwy między innymi dzięki temu, że do uzyskania takich informacji nie musimy mieć dostępu do danego komputera. Program automatycznie zapisuje je na serwerze lub wysyła na podaną skrzynkę mailową, dzięki czemu możemy przeglądać je w zupełnie innych miejscach. Oczywiście, ważną kwestią pozostaje jeszcze zainstalowanie takiego programu.

Jak szybko zainstalować program szpiegujący komputer?

Większość dostępnych programów do szpiegowania została przygotowana w taki sposób, aby ich instalacja trwała kilka chwil. Przykładem bardzo dobrego rozwiązania jest tu ProfiSpy. Jego instalacja jest bardzo szybka – wystarczy zgrać go na pendrive, który następnie podłączamy na kilkanaście sekund do danego komputera. Aplikacja instaluje się momentalnie i od razu zaczyna działać. Wystarczy zatem wybrać moment, w którym właściciela komputera nie ma akurat w pobliżu. W ciągu całego dnia na pewno zdarzy się kilka takich chwil, zatem większość ludzi nie będzie z tym miała problemów.

Niektóre narzędzia szpiegujące, przede wszystkim keyloggery, dostępne są także w postaci osobnych urządzeń. Należy je wpiąć w określonym miejscu w komputerze; są na tyle dyskretne, że osoba która nie posiada na ten temat większej wiedzy praktycznie nigdy ich nie dostrzeże. Mimo wszystko jednak wspomniane wyżej programy są wygodniejszym rozwiązaniem, a ich instalacja będzie o wiele łatwiejsza.