KUP TERAZ ProfiSpy »

Jak wybrać program do śledzenia komputera?

Możliwość śledzenia danego komputera i wszystkich wykonywanych na nim operacji może być niezwykle ważna w wielu sytuacjach.

Świetnie sprawdza się to przede wszystkim przy udowadnianiu różnych nieuczciwych względem nas zachowań, jakich dopuszczają się inni ludzie. Dzięki nim można na przykład wykryć zdradę partnera lub dowiedzieć się o regularnych kradzieżach, których dopuszcza się pracownik w firmie. Prawda w wielu przypadkach nie jest oczywiście łatwa, ale w razie konieczności należy zrobić wszystko, aby móc ją poznać.

Dobry program do śledzenia komputera pozwoli nam na dokładne monitorowanie wszystkich takich aktywności. Należy jednak dowiedzieć się nieco na temat najważniejszych funkcji takich narzędzi aby wiedzieć, w jaki sposób możemy je wykorzystywać. Programy te mogą jednak służyć także do monitorowania własnego komputera, nie tylko cudzych. Dzięki temu będziemy w stanie dowiedzieć się, czy ktoś wykonuje na nim jakiekolwiek operacje w czasie naszej nieobecności.

Gromadzenie logów klawiatury

z19Jest to jedna z najważniejszych funkcji. Dzięki niej dowiemy się, jakie rzeczy były pisane w danym okresie na klawiaturze. Rozwiązanie to jest o tyle skuteczne, że nie pomoże tutaj żadne kasowanie wiadomości albo czyszczenie archiwum w komunikatorze. Program rejestruje każde naciśnięcie klawisza i przygotowuje dokładny raport – jest to swego rodzaju monitorowanie klawiatury komputera.

Śledzenie aktywności na komputerze

Jeśli ktoś szuka na naszym komputerze jakichkolwiek informacji, to siłą rzeczy będzie musiał otwierać poszczególne aplikacje, które skrywają w sobie takie dane. Program do śledzenia komputera rejestruje każdą czynność tego typu, często podając także dokładną godzinę w której była ona wykonywana. Pokazuje także dokładnie, jakie strony internetowe były otwierane na komputerze.

Wykonywanie zrzutów ekranu

Program do śledzenia komputera może również wykonywać i zapisywać zrzuty ekranu. Dzięki temu uzyskamy dodatkowy dowód niepożądanych aktywności wykonywanych na komputerze pod naszą nieobecność. Zobaczymy, co dokładnie nieproszony gość robił i sprawdzał na komputerze. Ustalimy dzięki temu, czego osoba taka mogła szukać.

Wybierz odpowiedni program

W czasie wybierania programu do monitorowania komputera należy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością. Świetnym przykładem aplikacji oferującej wszystkie wymienione wyżej funkcje jest ProfiSpy. Program jest dodatkowo na tyle prosty w obsłudze, że każdy będzie w stanie sobie z nim poradzić i czerpać z niego wszystkie potrzebne mu informacje.