KUP TERAZ ProfiSpy »

Jak zainstalować dyskretny monitoring klawiatury?

Istnieje wiele sposobów na dokładne śledzenie aktywności internetowej użytkownika danego komputera i sprawdzanie całej jego korespondencji.

Po co jednak ktoś w ogóle miałby korzystać z takich możliwości? Przykładów jest wiele. Narzędzia do tego służące mogą być niezwykle pomocne chociażby dla osób, które podejrzewają partnera o zdradę lub jakiekolwiek inne nieuczciwe zachowanie w stosunku do nich. Bardzo wielu przedsiębiorców udowodniło także w taki sposób kradzież czy inne złe praktyki swoich pracowników. W internetowej korespondencji można znaleźć naprawdę wiele cennych informacji. Trzeba jednak wiedzieć, jak zdobywać je w umiejętny sposób.

Na czym polega monitorowanie klawiatury?

Programy do monitorowania klawiatury skutecznie rozwiązują wszystkie problemy ze śledzeniem korespondencji. Główną przeszkodą jest tutaj zazwyczaj fakt, że takie wiadomości zabezpieczane są szeregiem haseł. Dodatkowo mogą być bardzo szybko usuwane. Jeśli ktoś faktycznie ma coś na sumieniu, to woli nie przetrzymywać dowodów swojej winy w skrzynce mailowej czy archiwum komunikatorów internetowych. Sprawia to, że dotarcie do potrzebnych nam informacji jest potem niemożliwe.

z18Monitoring klawiatury w windows to świetne rozwiązanie, z którym nie poradzą sobie żadne wspomniane wyżej środki ostrożności. Dobry program zapisuje bowiem wszystko, co było pisane na klawiaturze danego komputera. Nie ma znaczenia, czy takie wiadomości są potem usuwane czy chowane za wieloma hasłami. Każde naciśnięcie klawisza klawiatury jest zapisywane, dzięki czemu możemy je przeglądać w formie specjalnych raportów. Co ważne, nie trzeba mieć dostępu do danego komputera, aby pobierać takie logi. Program będzie je przesyłał na serwer lub podany adres mailowy, dzięki czemu można przeglądać je na własnym komputerze.

Wybieramy odpowiedni program do śledzenia klawiatury

Wybór programów do monitorowania klawiatury jest bardzo szeroki. Niektóre z nich dostępne są nawet w formie osobnych urządzeń wpinanych w określonych miejscach w komputerze, ale my zajmijmy się samymi aplikacjami. Aby wybrać coś odpowiedniego, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na sposób ich instalacji. W wielu przypadkach trzeba to zrobić bardzo szybko i dyskretnie. Świetnym przykładem dobrego pod tym względem programu jest ProfiSpy. Wystarczy jedynie włożyć pendrive z nim do danego komputera, aby aplikacja zainstalowała się w ciągu kilkunastu sekund.

Kolejną ważną rzeczą jest dyskrecja. Koniecznie trzeba wybrać keylogger niewykrywalny przez antywirusy. W większości przypadków takie programy są bardzo trudne do zauważenia przez samego użytkownika. Jeśli ktoś niczego nie podejrzewa i nie posiada na ten temat odpowiedniej wiedzy, to praktycznie nigdy nie będzie w stanie samodzielnie ich znaleźć. Keylogger niewykrywalny przez antywirusy jest jednak niezbędny do tego, aby szpiegowanie klawiatury nie zostało zauważone przez inne aplikacje. Na szczęście dostępne są programy, które gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo pod tym względem.