KUP TERAZ ProfiSpy »

Programy do monitorowania komputera, czyli jak zdobyć dowody na zdradę

Zdrada ukochanej osoby którą obdarzyło się swoim zaufaniem w każdym przypadku jest niezwykle bolesną rzeczą.

Wielu ludzi stara się unikać prawdy, nawet jeśli mają jasne dowody na to, że partner dopuszcza się zdrady. Czy jednak życie w kłamstwie jest dobrym rozwiązaniem? Prawda boli, ale lepiej dowiedzieć się o niej jak najszybciej i przerwać taki związek, aby zacząć szukać kogoś bardziej wartościowego. Wcześniej należy jednak dokładnie upewnić się, że dana osoba faktycznie dopuszcza się zdrady. Zebranie niezbitych dowodów zwykle nie jest prostym zadaniem. Osoby które zdradzają często robią to bardzo ostrożnie, więc trudno jest jednoznacznie to stwierdzić. Trzeba zatem podejść do tego we właściwy sposób.

Jak rozpoznać zdradę w związku?

W wielu przypadkach zdradę partnera można rozpoznać po samym jego zachowaniu w życiu codziennym. Osoba taka staje się dość dziwna, zupełnie inna niż zazwyczaj. Może być bardziej opryskliwa dla bliskich i stracić zainteresowanie sprawami własnego związku. Wyraźnemu pogorszeniu ulega także jakość życia łóżkowego. Partner mający kogoś “na boku” wykazuje często znacznie mniejsze zainteresowanie drugą osobą, staje się chłodny i niedostępny. Takie zachowanie często wynika z poczucia winy i strachu przed odkryciem prawdy.

Partner dopuszczający się zdrady może również często znikać z domu i spędzać dużo czasu z nowymi ludźmi. Warto jednak pamiętać, że wiele zdrad rozpoczyna się przez internet, a znajomości takie mogą być utrzymywane właśnie głównie drogą elektroniczną. Osoba zdradzająca może zatem nagle zacząć spędzać dużo czasu przed komputerem. Nocne przesiadywanie w internecie i niekiedy wręcz chwalenie się znajomościami nawiązanymi w taki sposób może być jawnym sygnałem, że dana osoba dopuszcza się zdrady. W tym przypadku istnieją też najszersze możliwości jeśli chodzi o zdobycie dowodów.

Dyskretny monitoring komputera

Czy szpiegowanie drugiej osoby jest czymś złym? W większości przypadków tak, ale w sytuacji gdy mamy podstawy aby podejrzewać kogoś o zdradę, takie zachowanie może być usprawiedliwione. Dobry program do szpiegowania komputera zapewnia w tej kwestii bardzo szerokie możliwości.

Dzięki takim aplikacjom możliwe jest bardzo dokładne śledzenie wszystkich aktywności – nie tylko internetowych – użytkownika danego komputera. Samo zainstalowanie ich jest bardzo proste, a ponadto są one właściwie niemożliwe do wykrycia dla osoby, która nie posiada odpowiedniej wiedzy.

z7Programy do monitorowania komputera pozwalają przede wszystkim na dokładne śledzenie całej korespondencji prowadzonej przez użytkownika – kontrola klawiatury gra tutaj ważną rolę. Praktycznie nie da się ich obejść – nie pomaga szybkie usuwanie wiadomości czy czyszczenie archiwum w danym komunikatorze. Programy takie zapisują bowiem logi klawiatury; sporządzają zatem dokładny raport dotyczący wszystkiego, co było pisane na danym komputerze. Zapewniają informacje na temat korespondencji mailowej jak i tego, co użytkownik mógł pisać na rozmaitych chat roomach czy w komunikatorach internetowych.

Dzięki takim programom można także śledzić, na jakie dokładnie strony wchodzono z danego komputera. Informacje te są niekiedy bardzo szczegółowe; pozwalają nawet sprawdzić, jakie profile na Facebooku odwiedzano. Programy do szpiegowania zapisują także zrzuty z ekranu w czasie pracy komputera.

Wszystkie takie informacje mogą być przesyłane na różne sposoby. Można rzecz jasna pobrać je bezpośrednio z komputera na którym program jest zainstalowany. Większość takich aplikacji posiada jednak opcję przesyłania je na wskazany serwer lub adres mailowy.

Szpiegować czy nie?

Monitorowanie komputera program – może być nieocenionym narzędziem przy udowadnianiu zdrady partnera. Wielu ludzi ma jednak poważne wątpliwości co do tego, czy korzystanie z nich jest moralne. Naszym zdaniem, w przypadku “skoku w bok” drugiej osoby uciekanie się do takich sposobów powinno być jak najbardziej usprawiedliwione. Warto zatem mieć solidne podstawy do skorzystania z nich – wówczas nie będzie to brak zaufania ani oszukiwanie kogoś.