KUP TERAZ ProfiSpy »

Ranking programów do szpiegowania

Wielu z nas prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z tego, w jak wielu sytuacjach koniecznością staje się śledzenie komputera innych osób. Na pierwszy rzut oka takie zachowanie nie jest zbyt moralne, i kojarzy się ze zwykłym oszustwem. W rzeczywistości jednak to właśnie takie możliwości pozwalają na skutecznie uchronienie się przed najróżniejszymi oszustwami. Za ich pomocą można wykryć zdradę partnera w związku lub udowodnić nieuczciwe zachowanie pracownika w firmie – kradzież czy spiskowanie przeciwko własnemu pracodawcy.

Jak wybrać odpowiedni program?

Programy szpiegujące komputer są obecnie bardzo zróżnicowane – jest to zresztą dowód na to, że cieszą się sporą popularnością i są chętnie wykorzystywane w różnych celach. Nie można jednak decydować się na pierwszy lepszy z nich; trzeba zwrócić uwagę na cały szereg ich cech.

z9Do najważniejszych z nich należy bezpieczeństwo i dyskrecja. Dobry program siłą rzeczy musi pracować w taki sposób, aby użytkownik danego komputera nie był w stanie go zauważyć. Praktycznie wszystkie z nich są niewykrywalne gołym okiem, ale niektóre mogą być narażone chociażby na działanie antywirusów. Należy zatem wybierać taki, który będzie faktycznie bezpieczny.

Istotną cechą jest również sposób instalacji. W wielu przypadkach nie mamy zbyt wiele czasu, kiedy w pobliżu nie ma akurat właściciela danego komputera. Z tego powodu trzeba wybrać taki program, którego instalacja nie potrwa dłużej niż kilkanaście sekund. Najlepszym rozwiązaniem są te aplikacje, które instaluje się dzięki włożeniu do komputera pendrive z nimi. W takim wypadku można je umieścić w urządzeniu szybko i dyskretnie.

Następną rzeczą jest funkcjonalność. Znajdziecie również program do śledzenia klawiatury, co samo w sobie jest bardzo ważną funkcją. Z drugiej strony warto wybrać aplikację, która zaoferuje nam więcej funkcji. Przydaje się między innymi śledzenie aktywności internetowej – sprawdzanie stron otwieranych na danym komputerze – jak i aplikacji, które były instalowane czy uruchamiane na urządzeniu.

Warto zwracać uwagę także na to, w jaki sposób możemy zgrywać informacje gromadzone przez program. W większości przypadków istnieje funkcja przesyłania ich na wskazany adres mailowy albo umieszczania na serwerze. Bardzo ważne jest, aby można było zrobić to zdalnie, bez konieczności podchodzenia do danego komputera.

Ranking programów szpiegujących

Programy szpiegujące komputer mogą być lepsze lub gorsze, bardziej lub mniej funkcjonalne i lepiej i gorzej zabezpieczone przed wykryciem. Polecamy kilka najciekawszych aplikacji tego typu dostępnych w internecie.

1. ProfiSpy
profispy logi z klawiatury
W każdej kategorii za zdecydowanego lidera uznać można program ProfiSpy. Aplikacja jest przede wszystkim niezwykle funkcjonalna. Pozwala na śledzenie korespondencji, nawet tej ukrytej; logi klawiatury są bardzo dokładne i pokazują także czas, w których pisane były określone rzeczy czy wykonywane dane aktywności. Program pozwala też na wykonywanie zrzutów ekranu. Gromadzi informacje na temat uruchamianych i instalowanych aplikacji i otwieranych stron internetowych. Sama jego instalacja jest przy tym bardzo prosta, bowiem wystarczy tylko umieścić go na pendrive i wpiąć do komputera na kilkanaście sekund. Program jest przy tym dyskretny i niewykrywalny nawet przez zaawansowane antywirusy.
2. Boss Everyware

boss everyware

boss everyware

Boss Everyware jest programem stworzonym głównie z myślą o przedsiębiorcach. Pozwala na dokładne monitorowanie wszystkich aktywności danego pracownika. Za jego pomocą można śledzić całą korespondencję – zapisuje on logi klawiatury – jak i ustalać, jakie aplikacje były instalowane na komputerze.
3. revealer keylogger

revealer keylogger

revealer keylogger

Następnym darmowym programem jest Revelaer Keylogger Free. Szybka instalacja i łatwa obsługi czynią z niego fantastyczną propozycję dla każdego. Ciekawą funkcją jest tu również monitorowanie czasu, w jakim użytkownik komputera wykonywał daną czynność.
4. refog keylogger

refog keylogger

refog keylogger

Refog Free Keylogger jest darmowym programem służącym do monitorowania klawiatury. Ceniony jest przede wszystkim za dyskrecję, bowiem bardzo trudno go wykryć – nawet za pomocą antywirusów. Aplikacja zapisuje także informacje o programach uruchamianych na komputerze.