KUP TERAZ ProfiSpy »

Szpieg klawiatury i inne narzędzia do śledzenia aktywności w internecie

Aktywność w internecie może bardzo wiele powiedzieć na temat danej osoby. Mnóstwo ludzi skrywa w ten sposób wiele tajemnic swojej osobowości, których nigdy nie ukazali by przed innymi.

Każdy ma rzecz jasna prawo do prywatności i swoich spraw, ale jeśli takie tajemnice mają związek z innymi ludźmi – na przykład partnerem danej osoby – to takie prawo może zostać naruszone. Wiele osób podejrzewających swojego partnera o zdradę sięga po różne narzędzia, które pozwalają na śledzenie aktywności danego człowieka w internecie. Dlaczego właśnie one są najskuteczniejsze?

Internet jest obecnie ważnym narzędziem do komunikowania się z innymi ludźmi. Bardzo wiele znajomości jest nawiązywanych właśnie za jego pośrednictwem. Jeśli ktoś podejrzewa zatem o zdradę swojego partnera, to powinien zacząć właśnie od sprawdzenia jego korespondencji internetowej. Zresztą, nie musi tutaj chodzić wyłącznie o zdradę. Niektórzy ludzie ukrywają rzeczy, które ich partnerzy zwyczajnie mają prawo wiedzieć, bowiem są one istotne dla życia ich obu. Sprawdzając aktywność internetową można “wyłowić” mnóstwo takich tajemnic.

Aktywność partnera w internecie – na co zwracać uwagę?

Podjęcie decyzji o śledzeniu aktywności swojego partnera w internecie w wielu przypadkach nie jest łatwe. Niektóre osoby mają przed tym pewne opory uważając, że naruszają w taki sposób prywatność bliskiej osoby. Po takie metody należy jednak sięgać tylko w przypadku, kiedy podejrzewamy partnera o jakiekolwiek niemoralne w stosunku do nas zachowanie. Zdrada, ukrywanie przed nami ważnych dla nas faktów. Każdy ma prawo wiedzieć o takich aktywnościach swojego partnera, zatem śledzenie jest w tym przypadku jak najbardziej usprawiedliwione.

Bardzo wiele informacji na temat tajemnic danej osoby skrywa jej korespondencja. Aby odkryć pewne fakty, należy dokładnie sprawdzić wiadomości wysyłane z komputera naszego partnera. Korespondencja nie ogranicza się w tym przypadku wyłącznie do e-maili – możliwości komunikowania się przez internet są znacznie szersze. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem może być szpieg klawiatury.

Śledzenie komunikatorów internetowych

Komunikatory internetowe są jedną z pierwszych rzeczy, jakie należy sprawdzić przy śledzeniu czyjejś aktywności w sieci. W wielu przypadkach jest to jednak niemożliwe bez skorzystania z odpowiednich narzędzi. Większość takich komunikatorów może być zabezpieczona hasłami. Dodatkowo łatwo można usunąć z nich wszystkie wiadomości, przez co w ich archiwach nie znajdziemy nic wartościowego. Osoby które mają coś do ukrycia potrafią bardzo dbać o swoje sekrety.

Właśnie dlatego monitorowanie klawiatury windows 7 jest tu najlepszym rozwiązaniem. Takie programy są łatwo dostępne, a ich instalacja i obsługa nie sprawi nikomu większych problemów. Zapisują one logi klawiatury, czyli wszystko, co pisane było na danym komputerze. Nie ukryje się przed nimi żadna tajemnica, chowana nawet za hasłami dostępu do komunikatorów czy portali społecznościowych. Pozwalają one również na wykonywanie zrzutów z ekranu, co może stanowić dodatkowy dowód przy udowadnianiu czyjejś winy. Wszystkie takie dane są następnie zapisywane na serwerze lub natychmiast wysyłane pod wskazany adres mailowy.

Czego szukać, aby znaleźć dowód?

Logi z klawiatury komputera to bezcenne źródło informacji o korespondencji danej osoby. Stanowią one jednak zapis wszystkiego, co wpisywane było na klawiaturze komputera, przez co czasami są bardzo obszerne i zawierają mnóstwo niepotrzebnych nam rzeczy. Logi mogą jednak być skopiowane do plików tekstowych, gdzie mamy opcję wyszukiwania poszczególnych fraz. Dalej wszystko zależy już, czego dokładnie szukamy. Jeśli podejrzewamy partnera o zdradę, musimy przejrzeć to, co pisał on przez komunikatory lub w mailach. Jeśli są to na przykład kwestie finansowe, wystarczy wyszukiwać zdania po poszczególnych frazach.