KUP TERAZ ProfiSpy »

Szpieg komputerowy – czy faktycznie brak zaufania?

Zaufanie w związku jest niezwykle ważne. Powinno stanowić fundament absolutnie każdej bliskiej relacji między ludźmi.

Niestety, bardzo często może ono być narażone na poważny szwank. Niektórzy ludzie mają poważne podstawy aby sądzić, że ich partner dopuszcza się “skoków w bok”. Jest to oczywiście bardzo bolesne, ale w takiej sytuacji należy zrobić wszystko, aby jak najszybciej dotrzeć na prawdy i w razie konieczności zakończyć taki fałszywy związek. Na szczęście współczesna technologia daje w tej dziedzinie sporo możliwości. Do kontaktowania się z innymi ludźmi w dużej mierze korzystamy z komputera. Dotarcie do korespondencji internetowej partnera może dostarczyć dowodów niezbędnych do wykazania jego zdrady. Nie jest to tak trudne, jak się wydaje. Wystarczy wykorzystać odpowiednie programy szpiegowskie.

Programy szpiegujące – czy warto?

Wielu ludzi stwierdzi prawdopodobnie, że sama myśl o szpiegowaniu komputera swojego partnera jest niedorzeczna czy wręcz oburzająca. W końcu druga osoba w związku także ma prawo do pewnej prywatności i własnych spraw, a stosowanie programów szpiegujących byłoby jego poważnym naruszeniem. Kwestie moralne mogą zatem być poważną przeszkodą przy korzystaniu z takich programów, ale zupełnie niepotrzebnie. Nikt nie mówi przecież o korzystaniu z nich w celu ciągłego szpiegowania swojego partnera i sprawdzania jego najbardziej osobistych spraw.

Szpieg komputerowy powinien być stosowany jedynie w szczególnych sytuacjach, kiedy mamy mocne podstawy do podejrzewania partnera o zdradę. W takim przypadku może to być bardzo skuteczne wyjście. Internet jest aktualnie jednym z najważniejszych narzędzi do nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. W komputerowej korespondencji można znaleźć wiele dowodów na zdradę. A może partner korzysta także z różnych stron w celu szukania osób chętnych na “jednorazowe przygody”? Warto pamiętać, że za zdradę można uznać również wyłącznie wirtualne kontakty.

Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale niektóre osoby w internecie dają upust swoim najbardziej skrytym fantazjom. Dostępna w sieci pornografia jest bardzo zróżnicowana, a sam fakt jej oglądania może być dla partnera mało komfortowy. Przez internet można prowadzić także różne znajomości na tle seksualnym, które dla większości osób nie są zbyt normalne. Każda osoba zasługuje na to, aby wiedzieć, czy jego partner nie dopuszcza się w sieci takich “aktywności”. Odkrycie takiej prawdy może być bolesne, ale lepiej dowiedzieć się wszystkiego i w razie czego zakończyć związek z taką osobą.

Co potrafi program do śledzenia komputera?

Dzięki odpowiednim aplikacjom można skutecznie śledzić całą aktywność użytkownika danego komputera jak np szpiegowanie komputera poprzez zrzuty ekranu. Szpieg komputerowy przygotuje między innymi pełną listę stron internetowych, które były odwiedzane. Śledzi również wszystkie aplikacje jakie są instalowane i uruchamiane na komputerze.

Bardzo ważną funkcją jest możliwość dokładnego śledzenia korespondencji internetowej. Dobry szpieg komputerowy potrafi poradzić sobie ze wszystkimi zabezpieczeniami i środkami ostrożności. Nie pomoże przy nim usuwanie wiadomości czy archiwów w komunikatorach internetowych, bowiem zbiera on logi klawiatury – przygotowuje zatem pełen raport wszystkiego, co pisane było na danym komputerze. Dodatkowym dowodem mogą być zrzuty ekranu, jakie taki program wykonuje.

Programy takie są łatwe w zainstalowaniu i praktycznie niemożliwe do wykrycia. Znaleźć i usunąć może je jedynie osoba z większymi umiejętnościami, ale przeciętny użytkownik nigdy nie domyśli się nawet, że na jego komputerze zainstalowano coś takiego. Zbierane przez nie informacje można zgrywać bezpośrednio z danego komputera lub otrzymywać je drogą mailową albo ściągać z serwera. Nie trzeba zatem mieć bezpośredniego dostępu do maszyny.

Śledzenie partnera na pierwszy rzut oka wydaje się dość niemoralne. Nie zachęcamy zatem do korzystania z takich narzędzi w każdym przypadku, aby tylko zawsze mieć pewność, że partner nie dopuszcza się zdrady. W pierwszej kolejności należy zadbać o zaufanie w związki i dobre relacje z drugą osobą. Jeśli jednak pojawiają się poważne przesłanki co do niewłaściwego zachowania partnera, to zdecydowanie warto sięgnąć po takie możliwości.