KUP TERAZ ProfiSpy »

Szpieg na komputerze – zachowaj odpowiednią dyskrecję

Śledzenie komputera drugiej osoby może być niezbędne w wielu sytuacjach. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że takie zachowanie jest zwyczajnie niemoralne i podchodzi pod pospolite oszustwo.

Istnieją jednak okoliczności, które w stu procentach usprawiedliwiają coś takiego. Na szpiegowanie komputera może zdecydować się osoba podejrzewająca, że jej partner dopuszcza się zdrady. Możliwości takie są również niezwykle przydatne dla przedsiębiorców którzy chcą sprawdzić, co ich pracownicy robią w godzinach pracy. Niejedna firma dzięki takim narzędziom wykryła także kradzieże i inne nieuczciwe, szkodliwe dla niej zachowania pracowników.

Możliwości związane ze śledzeniem komputera są bardzo szerokie. Za pomocą odpowiednich programów można dokładne poznać całą korespondencję internetową danej osoby. Nie pomagają tutaj żadne hasła czy zabezpieczenia, bowiem programy te zgrywają logi z klawiatury, rejestrując każde naciśnięcie klawiszy. Dzięki nim można również śledzić inne aktywności, jak odwiedzane strony internetowe czy uruchamiane aplikacje. Dostarczają one informacji niezbędnych do udowodnienia niejednej winy.

Śledzenie komputera to jednak bardzo delikatna “operacja”. Trzeba robić to w dyskretny sposób, bowiem wykrycie takich działań przez drugą osobę może skończyć się bardzo poważnymi problemami. Radzimy, jak się przed tym uchronić.

Krok pierwszy – instalacja

Szpieg na komputer musi zostać najpierw zainstalowany. Instalacja takich programów w większości przypadków jest bardzo prosta i szybka. Zwykle trzeba jedynie wybrać moment, kiedy właściciela komputera nie ma akurat w pobliżu – jest to raczej łatwe przy komputerach w firmie, a innych jednak przypadkach może wymagać nieco cierpliwości. Programy takie jak ProfiSpy mogą być instalowane bezpośrednio z pendrive. Wystarczy włożyć taki nośnik na kilkanaście sekund do komputera. Aplikacja zaczyna działać natychmiastowo.

Jak zabezpieczyć się przed wykryciem?

Dobry szpieg na komputerze działa w zupełnym ukryciu. Człowiek przy standardowym korzystaniu z komputera praktycznie nie jest w stanie go zauważyć ani tym bardziej samodzielnie usunąć. Z drugiej strony niektóre aplikacje tego typu mogą być wykrywane przez antywirusy. Na szczęście, nie wszystkie. Trzeba jednak dobrze poszukać i zapoznać się z opiniami na temat danego programy aby dowiedzieć się, czy jest on faktycznie odporny na takie wykrycie.

Keyloggery mogą być również dostępne w formie urządzeń wpinanych w określonych miejscach w komputerze. Warto zastanowić się, czy wbrew pozorom nie jest to bezpieczniejsze rozwiązanie. Użytkownik który nie posiada większej wiedzy o budowie komputera raczej tego nie zauważy, a nawet jeśli – weźmie to za normalną część urządzenia. Keyloggery w tej formie są trudniejsze do wykrycia przez antywirusy. Jest to jednak droższe i bardziej zaawansowane rozwiązanie dla wymagających.

Ważną funkcją takich programów jest przesyłanie gromadzonych informacji na wskazany adres mailowy lub serwer. Dzięki temu nie trzeba stale zaglądać do danego komputera, co oczywiście szybko stałoby się bardzo podejrzanym zachowaniem.

Zachowaj dyskrecję

To, czy zainstalowany przez nas darmowy szpieg komputerowy nie zostanie wykryty jest jedną rzeczą. Drugą ważną kwestią jest to, czy sami będziemy w stanie zachować dyskrecję – w niektórych przypadkach jest to znacznie trudniejsze, niż się wydaje. Informacje jakie możemy zdobyć w taki sposób potrafią być szokujące i bardzo bolesne, szczególnie jeśli chodzi o kłamstwa lub zdradę ukochanej osoby. Nie należy jednak kierować się przy tym emocjami. Trzeba poczekać, aż uda nam się zebrać wszystkie informacje, jakich potrzebujemy. Dopiero wtedy można podjąć konkretne kroki.

Nierzadko wymaga to bardzo silnej woli. Trudno jest przecież żyć i zachowywać się normalnie obok partnera, którego zdrada została już praktycznie udowodniona. Warto jednak wiedzieć, że jakiekolwiek podejrzane zachowanie z naszej strony może sprawić, że druga osoba zacznie coś podejrzewać. Wszystkie nasze wysiłki spełzną wówczas na niczym, zaś my zostaniemy “na lodzie”, bez możliwości dalszego działania – osoba stanie się bardziej wyczulona na śledzenie komputera.