KUP TERAZ ProfiSpy »

Szpiegowanie własnego komputera lub innego

Większość ludzi nie wie, jak szpiegować komputer. Wydaje się, że taka wiedza nie jest zbyt przydatna w życiu codziennym. W rzeczywistości jednak każdego z nas może spotkać sytuacja, w której będziemy musieli skorzystać ze związanych z tym możliwości.

Szpiegowanie komputera daje przede wszystkim możliwość skutecznego wykrywania najróżniejszych, nieuczciwych zachowań ze strony innych ludzi. Czy to zdrada partnera, czy to kradzież jakiej dopuszcza się pracownik danej firmy – bardzo często jedynie dzięki śledzeniu komputera możemy uzyskać niezbite dowody.

Wydaje się, że jakikolwiek sens ma wyłącznie śledzenie obcych komputerów. Nie jest to jednak prawda; na własnym komputerze również można zainstalować taki program do sprawdzania komputera (np. Profispy) i uzyskać dzięki temu mnóstwo przydatnych informacji. Jeśli z danego urządzenia korzysta ktoś jeszcze, to monitorowanie jego aktywności może być bardzo ważne.

Czego możemy się dowiedzieć?

Komputer jest narzędziem, w którym większość z nas przechowuje mnóstwo istotnych dla siebie informacji, w tym również bardzo poufnych. Czy mamy stuprocentową pewność, że pod naszą nieobecność ktoś inny nie sprawdza naszego komputera i nie szuka w nim jakichkolwiek informacji na nasz temat? Nigdy nie możemy być tego pewni, nawet jeśli zabezpieczamy dostęp do urządzenia hasłem. Właśnie dlatego szpiegowanie własnego komputera może być tak dobrym pomysłem. Dzięki niemu dowiemy się, co dokładnie ktoś robił na danym urządzeniu i jakich informacji tam szukał. Trzeba jedynie zainteresować się tym, jak monitorować komputer.

Jakie funkcje oferują programy do szpiegowania?

Dobry program do śledzenia komputera poinformuje nas o wszystkich aktywnościach, jakie wykonywane były na danym komputerze pod naszą nieobecność. Dowiemy się dzięki niemu o stronach internetowych na jakie wchodził użytkownik, lub jakie aplikacje otwierał i instalował. Logi z klawiatury pokażą wszystko, co w określonych godzinach było pisane na urządzeniu. Dodatkowym dowodem na śledzenie nas mogą być również zrzuty z ekranu.

Wszystkie takie funkcje dokładnie pokażą nam, do jakich celów wykorzystywany był komputer pod naszą nieobecność. Jeśli tylko czujemy, że ktoś może w takich chwilach sprawdzać przechowywane przez nas informacje, to koniecznie powinniśmy pomyśleć o zainstalowaniu u siebie czegoś takiego.